04.03.2020

Integrated Systems Europe 2020

Největší evropská událost v oblasti profesionální AV techniky se uskutečnila v únoru v Amsterdamu za účasti více než 1300 dodavatelů technologií a řešení. Protože světy AV a IT technologií se stále sbližují, řada našich dlouholetých partnerů je pravidelným účastníkem tohoto veletrhu a zpravidla zde představuje své novinky. Na letošní rok si připravili například následující:


Anglická společnost Adder Technology rozšířila svou řadu ADDERLink Infinity, která již získala řadu odborných ocenění, o model ALIF3000 pro přístup v reálném čase k neomezenému počtu fyzických i virtuálních pracovních stanic.


Rakouská společnost kvm-tec electronic přepracovala svůj základní sortiment KVM extenderů do nové řady FLEXline, která nabízí jedno- i dvouhlavé extendery v jednom šasi malých rozměrů. Model media4Kconnect pro přenos 4K videosignálu v komprimované i nekomprimované podobě se ucházel o titul Best of show.


Americká společnost Black Box klade důraz na svá řešení pro velíny, digital signage and video stěny. Emerald 4K KVM over IP je flexibilní systém pro přístup k fyzickým i virtuálním pracovním stanicím. Systém MCX zase nabízí distribuci a správu multimédií přes IP s vysokou kvalitou videa, nízkými nároky na šířku pásma a s téměř nulovou latencí. Radian Flex je plně softwarovou platformou pro přípravu signálů pro video stěny.


Německá společnost G&D dále rozšiřuje jak své klasické, tak KVM-over-IP systémy. Její vlastní kompresní technologie HDIP použitá u ControlCenter-IP umožňuje bezeztrátový přenos videosignálů s rozlišením až 4K při 60Hz. Špičkový KVM extender DP1.2-VisionXG umožňuje přenášet vysoké rozlišení 4K a 8K až na vzdálenost 10 km.


Jihokorejská společnost Opticis nabídla své aktivní optické kabely v modulárním provedení pro přenos signálů HDMI 2.0 a DisplayPort 1.2 až na vzdálenost 100 metrů.