19.05.2022

Integrated Systems Europe 2022

Největší evropská událost v oblasti profesionální AV techniky se po přestávce a odkladech uskutečnila v květnu nově v Barceloně za účasti více než 800 dodavatelů technologií a řešení. Protože světy AV a IT technologií se stále sbližují, řada našich dlouholetých partnerů je pravidelným účastníkem tohoto veletrhu a zpravidla zde představuje své novinky. Na letošní rok si připravili například následující:


Anglická společnost Adder Technology představila novou řadu KVM extenderů ADDERLink XD600 pro rozlišení full HD i 4K s přenosem po metalickém nebo optickém kabelu. Novou technologii do řídicích místností přináší ADDERView CCS-MV 4224 kombinující funkci přepínače periférií mezi několika počítači se zobrazením několika pracovních ploch na jednom monitoru (multi-viewer).


Rakouská společnost kvm-tec electronic se poprvé představila na stánku své mateřské firmy IHSE. Představila řadu Scalableline pro zobrazení až 16 pracovních ploch na jediné obrazovce s velkou úhlopříčkou v rozlišení 4K, samozřejmě s možnosti přepínání a konfigurace.


Americká společnost Black Box předvedla svá řešení pro velíny, digital signage and video stěny. Emerald 4K KVM over IP je flexibilní systém pro přístup k fyzickým i virtuálním pracovním stanicím. Systém MCX zase nabízí distribuci a správu multimédií přes IP s vysokou kvalitou videa, nízkými nároky na šířku pásma a s téměř nulovou latencí. Radian Flex je plně softwarovou platformou pro přípravu signálů pro video stěny.


Německá společnost G&D dále rozšiřuje jak své klasické, tak KVM-over-IP systémy. Nové modely z řady VisionXS jsou kompaktnější, výkonnější a podporují rozlišení až 4K@60Hz. Nový PersonalWorkplace-Controller umožňuje zobrazit až 26 zdrojů na jedné obrazovce.


Jihokorejská společnost Opticis uvedla své aktivní optické kabely nově pro rozhraní DisplayPort 1.4 pro rozlišení 8K@60Hz až na vzdálenost 100 metrů.