31.10.2012

Obchodní zastoupení Beijer Electronics

Společnost AutoCont Control System rozšířila své produktové portfolio o další zajímavý produkt.

1. 2. 2012 došlo k podepsání smlouvy o obchodním zastoupení s firmou Beijer Electronics, jenž patří mezi největší světové výrobce operátorských panelů.

Historie společnosti Beijer sahá až do roku 1866, kdy vznikla původně rodinná firma, zaměřená na obchod s komoditami a dodávky surovin pro těžký průmysl. Této činnosti se společnost věnoval více jak 100 let. Na počátku 70tých let minulého století společnost výrazně rozšířila pole své působnosti a zaměřila se na dodávky produktů a řešení v oblasti průmyslové automatizace. Logickým vyvrcholením těchto aktivit bylo založení samostatné firmy Beijer Electronics v roce 1980.

V roce 1981 se společnost Beijer Electronics stala distributorem MITSUBISHI ELECTRIC pro Švédsko, v následujících létech své aktivity přenesla i do dalších států (oblast Skandinávie) a v současnosti patří mezi největší evropské distributory vůbec.

Ve stejné době se společnost Beijer Electronics začala intenzívně věnovat vývoji a výrobě operátorských panelů. O kvalitě a vysoké technické úrovni těchto panelů nejlépe svědčí fakt, že již několik desetiletí tyto displeje prodává jako jeden z hlavních produktů mimo jiné právě společnost MITSUBISHI ELECTRIC (původně panely MAC, nyní série E1000). Od roku 1988 je společnost Beijer navíc výhradním dodavatelem displejů pro koncern VOLVO.

V současné době patří společnost Beijers Electronic patří mezi největší světové výrobce operátorských panelů vůbec. Produktové portfolio obsahuje více jak 50 různých typů s velikosti displeje 4,3“ až 19“ a ve verzích s dotykovou obrazovkou nebo s klávesnicí. Kromě toho firma vyrábí několik desítek speciálních verzí určených pro specifickou cílovou skupinu zákazníků. Např. displeje s nerezovým krytem pro potravinářský průmysl a farmacii, speciální displeje pro nautiku, displeje se zákaznickým designem pro OEM partnery atd.

Nabídka je natolik široká, že každý zákazník si může vybrat přesně typ, odpovídající jeho potřebám a požadavkům.