05.12.2016

Emerson Network Power se mění na Vertiv

Novým vlastníkem našeho významného dodavatele, společnosti Emerson Network Power, se stala investiční společnost Platinum Equity. Firma pokračuje s ucelenou nabídkou produktů a řešení pro kritické infrastrukturní systémy, ale změnila s platností od 1.12.2016 název na Vertiv. Nový název vychází z anglických slov vertex (vrchol) a active a vyjadřuje poslání firmy „umožňovat životně důležité aplikace pro fungování digitálního světa“.
Dosavadní portfolio výrobků a služeb zůstává plně zachováno, název Emerson Network Power bude v průběhu příštího roku na výrobcích i informačních materiálech nahrazen novým názvem Vertiv.

O společnosti Vertiv


Vertiv navrhuje, vyrábí a servisuje kritické infrastrukturní systémy, které podporují životně důležité aplikace pro datová centra, komunikační sítě a komerční a průmyslové objekty. Vertiv, který se transformoval z původní společnosti Emerson Network Power, podporuje rostoucí trhy s mobilními a cloudovými technologiemi svým uceleným portfoliem řešení pro napájení, chlazení a správu infrastruktury pod značkami ASCO®, Chloride®, Liebert®, NetSure™, Trellis™, Avocent®, Knürr® a dalšími. Prodej ve finančním roce 2016 činil 4,4 miliardy dolarů. Více informací naleznete na VertivCo.com.

O společnosti Platinum Equity


Společnost Platinum Equity, založená v roce 1995, je globální investiční firmou s portfoliem asi 30 spravovaných společností, které slouží zákazníkům na celém světě. Platinum Equity se zaměřuje na fúze a správu – strategii s ochrannou známkou M&A&O® (Mergers&Acquisitions&Operations) – a získává a provozuje společnosti z různých oblastí podnikání včetně výroby, distribuce, dopravy a logistiky, médií a zábavy, telekomunikací a dalších. Za posledních 20 let společnost Platinum Equity dokončila více než 185 akvizicí.