14.05.2014

Extender Adder XD522 podporuje 4K

Adder Technology představil pro svůj zdařilý extender AdderLink XD522 nový firmware, který rozšiřuje vlastnosti tohoto KVM extenderu o podporu ultra vysokých rozlišení – nativního 4K 4096x2160@30Hz a UHD 3840x2160@30Hz. Nový firmware dále vylepšuje kompatibilitu s USB perifériemi a zvyšuje komfort uživatelského rozhraní.
ADDERLink XD522 je extender, který byl navržen na základě dlouhodobých zkušeností výrobce a požadavků zákazníků jako ideální model splňující všechny současné požadavky pracovišť s digitálním videosignálem vysokého rozlišení. Podporuje přenos všech obvyklých signálů na maximální vzdálenost, kterou umožňuje metalický kabel CATx. Jeho předností je příznivá cena vzhledem k užitným vlastnostem.
XD522 je určen k přenosu digitálního videa (jedna nebo dva videosignály) rozhraní DisplayPort nebo Thunderbolt až na 150 metrů po jednom metalickém kabelu CATx. Dále jsou přenášeny 3 signály USB HID, analogové nebo digitální audio a RS232. V případě požadavku na přenos periférie USB 2.0 je potřeba propojit vysílač a přijímač dalším kabelem CATx, ale pak jsou podporovány všechny přenosové rychlosti standardu USB 2.0 včetně Hi-speed.
Je zřejmé, že tento typ extenderu je na hranici přenosového pásma metalického kabelu CATx. Proto je pro něj doporučován dvojitě stíněný kabel kategorie CAT7 přednostně v provedení drát. Při použití dvojitě stíněného patch kabelu CAT7, stíněného kabelu CAT6a nebo nestíněného kabelu CAT5e dosah extenderu klesá. Nicméně praktická použitelnost tohoto extenderu je velmi vysoká, protože nejčastější požadavky současných uživatelů končí u rozlišení full HD 1920x1200 a vzdálenosti do 50 metrů. Instalace XD522 tak ochrání investované prostředky na dlouhou dobu i při předpokládaném budoucím nárůstu používaných rozlišení. Více