05.05.2014

Barevné napájecí kabely

Běžným standardem v současných datových centrech je organizace napájení ve dvou větvích nejčastěji označovaných A a B. Tyto větve jsou v rozvaděči zakončeny obvykle dvěmi černými svislými PDU s velkým počtem zásuvek, ze kterých vede ke koncovým zařízením velký počet černých a obvykle zbytečně dlouhých napájecích kabelů. To rozhodně nepřispívá přehlednosti instalace v rozvaděči a snadnému proudění chladicího vzduchu. Není snadné vyhledat správný černý kabel v prostoru černého rozvaděče, který není nijak intenzívně osvětlen. Přitom řada nezávislých průzkumů uvádí jako významnou příčinu výpadků v datovém centru právě lidskou chybu.
Řešení tohoto problému je překvapivě snadné a cenově nenáročné - použití barevných napájecích kabelů v kratších délkách než jsou standardě dodávané dvoumetrové kabely. U řady zařízení je stejně potřeba kabel vyměnit, protože je ukončen kulatou vidlicí, která není vhodná pro zapojení do rozvodných PDU. Základní barevné schéma může tedy být – modré kabely pro větev A, červené kabely pro větev B. Barevné kabely lze použít také ke zvýraznění určitých skupin zařízení.
Proto jsme nově zařadili do naší nabídky kabely C13-C14 a C19-C20 v modré, červené, zelené a žluté barvě v délkách 0,6 a 1,2 metrů. Na přání jsme schopni dodat i barevné kabely dlouhé 1,8 a 3 metry a barevné kabely v provedení C13-kulatá vidlice pro použití do PDU s kulatými zásuvkami. Více