17.06.2019

EziBlank

Nejlevnějším způsobem, jak zvýšit účinnost chlazení v datových nebo serverových rozvaděčích a snížit provozní náklady, je co nejlépe oddělit oblast chladného vzduchu před rozvaděči a teplého vzduchu za rozvaděči.


Základním krokem, na který se často zapomíná, je osadit nevyužité montážní pozice v rozvaděčích záslepnými panely. Jen tak se zamezí zbytečnému proudění studeného vzduchu mimo chlazená zařízení. Obvykle se používají plechové nebo plastové záslepné panely výšky 1U montované klasicky šrouby do matic v 19“ profilech nebo pomocí plastových knoflíků.


Nejúspornějším řešením jsou záslepné panely EziBlank®, které vynikají nízkou cenou a zejména snadností a rychlostí montáže. Tyto plastové panely jsou dodávány v bloku 6 kusů pro zaslepení 6U a jejich montáž trvá pouze několik sekund. Stačí je přiložit a dotlačit k 19“ profilům. Není potřeba žádných nástrojů ani montážního materiálu. Jednotlivé kusy lze z bloku snadno odlomit a zaslepit menší počet U. Demontáž pro vytvoření montážní pozice pro nové zařízení je stejně snadná jako montáž. Je dobré si pomoci plochým šroubovákem nebo nožem, protože panely doléhají k 19“ profilům opravdu velmi dobře bez mezery.


Panely jsou dodávány v krabici po 10 blocích, další časová úspora vzniká tedy při rozbalování. Krabice o rozměrech 500x300x100 mm a hmotnosti 3,5 kg se snadno přepravuje na místo instalace. Jedna krabice pojme panely pro zaslepení 60U, vystačí tedy v zaslepení volných pozic v několika osazených rozvaděčích. Pro neosazené rozvaděče potřebujete cca 2 krabice pro 3 rozvaděče (počítáno pro standardní rozvaděče 42U).


Panely EziBlank® přinášejí trojí úsporu – nízkou cenu při nákupu, snadnou a rychlou montáž a snížení provozních nákladů na chlazení. Investice do panelů EziBlank® se vrátí téměř okamžitě.


Základní technické parametry:
  • Balení po 10 blocích pro zaslepení 10x6U, rozměry 500x300x100 mm, 3,5 kg
  • Rozměry bloku 482x267 mm, lze dělit na panely 482x44 mm
  • Tloušťka panelu 1,8 mm, tloušťka včetně výztužných žeber 11 mm
  • Určeno pro montáž do rozvaděčů s 19“ profily se čtvercovými děrami dle standardu EIA-310-D
  • Materiál 100% recyklovatelný plast ABS zpomalující hoření, certifikace UL 94 V-0 (nejvyšší úroveň, samozhášivý nejpozději do 30 vteřin, hořící kapky nejsou přípustné, doutnání maximálně 30 vteřin)
  • Čelní strana v esteticky matném provedení odolném proti poškrábání
  • Patentované provedení výstupků zapadajících do čtvercových děr poskytuje větší flexibilitu
  • Barva standardně černá, volitelně světle šedá nebo bílá