31.01.2020

Integrated Systems Europe 2020

Největší evropská událost v oblasti profesionální AV techniky se opět uskuteční v únoru v Amsterdamu za účasti více než 1300 dodavatelů technologií a řešení. Protože světy AV a IT technologií se stále sbližují, řada našich dlouholetých partnerů je pravidelným účastníkem tohoto veletrhu a zpravidla zde představuje své novinky. Na letošní rok si připravili například následující:


Anglická společnost Adder Technology rozšíří svou řadu ADDERLink Infinity, která již získala řadu odborných ocenění, o model ALIF3000 pro přístup v reálném čase k neomezenému počtu fyzických i virtuálních pracovních stanic.


Rakouská společnost kvm-tec electronic přepracovala svůj základní sortiment KVM extenderů do nové řady FLEXline, která nabízí jedno- i dvouhlavé extendery v jednom šasi malých rozměrů. Model media4Kconnect pro přenos 4K videosignálu v komprimované i nekomprimované podobě je nominován na titul Best of show.


Americká společnost Black Box klade důraz na svá řešení pro velíny, digital signage and video stěny. Emerald 4K KVM over IP je flexibilní systém pro přístup k fyzickým i virtuálním pracovním stanicím. Systém MCX zase nabízí distribuci a správu multimédií přes IP s vysokou kvalitou videa, nízkými nároky na šířku pásma a s téměř nulovou latencí. Radian Flex je plně softwarovou platformou pro přípravu signálů pro video stěny.


Německá společnost G&D dále rozšiřuje jak své klasické, tak KVM-over-IP systémy. Její vlastní kompresní technologie HDIP použitá u ControlCenter-IP umožňuje bezeztrátový přenos videosignálů s rozlišením až 4K při 60Hz. Špičkový KVM extender DP1.2-VisionXG umožňuje přenášet vysoké rozlišení 4K a 8K až na vzdálenost 10 km.


Jihokorejská společnost Opticis nabídne své aktivní optické kabely v modulárním provedení pro přenos signálů HDMI 2.0 a DisplayPort 1.2 až na vzdálenost 100 metrů.