04.07.2022

Přepínače napájení Vertiv

Společnost Vertiv uvádí na trh novou řadu přepínačů napájení Geist RTS (Rack Transfer Switch).


Přepínače napájení slouží pro redundantní napájení zařízení s jedním zdrojem. Základní funkcí je přepnutí napájení z primární napájecí větve na záložní v čase kratším než 4-8 milisekund, takže to napájecí zdroj koncového zařízení nezaznamená. Tato jednozdrojová zařízení se pak v provozní spolehlivosti téměř vyrovnají zařízením (serverům, LAN switchům apod.), která jsou vybavena dvěma interními zdroji. K automatickému přepnutí na záložní větev dojde v případě výpadku primární větve, po obnovení napájení v primární větvi se přepínač automaticky přepne zpět. Fázová synchronizace obou napájecích větví není nutná.


Modely Geist RTS jsou určeny pro napájení ze dvou 16A nebo dvou 32A napájecích větví. Na výstupu mají obvykle 12 kombinovaných zásuvek C13/C19 pro připojení libovolné kombinace zařízení s napájením 10A nebo 16A. Modely s řídicím modulem komunikují po LAN síti a dovolují stejný komfort konfigurace a monitoringu jako zásuvkové lišty Geist PDU, tedy měření elektrických veličin s přesností 1%, spínání výstupních zásuvek, možnost ovládání z jedné IP adresy spolu s dalšími Vertiv zařízeními a připojení celé řady čidel pro monitoring prostředí (teplota, vlhkost, zaplavení apod.).


Modely Geist RTS tak rozšiřují naši dosavadní nabídku přepínačů napájení od výrobce Raritan, se kterými jsou v technických parametrech srovnatelné. Oproti modelům výrobce APC nabízejí přepínače napájení Geist RTS větší počet modelů, kratší dobu přepnutí, lepší technické parametry a až 5-letou záruku bez příplatku.


Více informací naleznete zde.